Ziemia Lubelska i Podkarpacie mogą pochwalić się szerokim wyborem strojów ludowych. Tylko na samej Lubelszczyźnie wyodrębniono aż 28 odmian strojów ludowych, między innymi strój krzczonowski, zwany lubelskim, strój biłgorajski, strój łucki czy strój hrubieszowski. Również na Podkarpaciu można wyodrębnić kilka odmian strojów ludowych są to między innymi strój rzeszowski, stroje Lasowiaków czy strój haczowski. Ziemia Lubelska i Podkarpacie są dowodem że nawet jednolite społeczeństwo jakim są Polacy może być wielokulturowe, bez zatracenia swojej tożsamości narodowej. Wystarczy spojrzeć na ten rozbudowy folklor ludowy.
Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.
Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.
Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.