Stroje Pomorskie, Warmińskie i Mazurskie
Regiony Pomorza oraz Warmii i Mazur były poddane intensywnej germanizacji, z tego też powodu na tych terenach znajdowały się niewielkie enklawy kultury Polskiej. Duże braki widoczne są zwłaszcza w strojach ludowych, bowiem na tych terenach możemy wyróżnić zaledwie kilka odmian strojów ludowych. Najbardziej znanym jest strój kaszubski, to właśnie na Kaszubach najprężniej rozwijała się kultura nawiązująca do polskości miejscowej ludności, wyrażona w jednym zdaniu "Nie ma Polski bez Kaszub ni Kaszub bez Polski".
 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.