Święta na wiosne
Wiosna to czas, kiedy świat budzi się do życia. Najpoważniejszym świętem w okresie wiosennym jest Wielkanoc. Czas kiedy Bóg poświęcił swego Syna, na zbawienie świata. Post poprzedzający Wielkanoc, to okres rozważań i modlitwy. Wielki Tydzień, który rozpoczyna się tuż przed Wielkanocą, to moment oczekiwania na „ponowne” Zbawienie. Natomiast sama Wielkanoc to czas radości i zabawy, kończymy okres smutku, radując się ze Zmartwychwstania. Kolejnym świętem w okresie wiosennym jest Boże Ciało, które w Polsce przyjęło przepiękny i nabożny charakter.
 

Boże Ciało

Boże Ciało czyli kościelne święto Eucharystii, zostało ustanowione w Belgii w 1246 roku. W 1264 Papież Urban IV, wprowadził je do kalendarza liturgicznego.

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa jest świętem upamiętniającym triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Jak podaje Pismo Święte, Jezus przybył do Jerozolimy razem z apostołami.

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.