Święta w lato
Noc Kupały, Noc Świętojańska czy Noc Sobótkowa– to wszystko określenia najdłuższą noc w roku, która jest znakiem, że zaczyna się lato. Noc Kupały przez wieki, była unicestwiana przez kościół, jako pogański zabobon. Ostatecznie kościół uświęcił Noc Kupały nazywając ją Nocą Świętojańską. W ostatnich latach zwyczaj świętowania zyskał na znaczeniu, bardzo popularne stało się puszczanie lampionów do nieba i wianków po wodzie. Innym ważnym świętem w okresie letnim, są Dożynki, które symbolizują zakończenie prac polowych.
 

Noc Świętojańska

Radość jaka płynie z nastania lata od zawsze była mocno okazywana. Dawniej początek lata był okazją do wielkiego świętowania. Wyrazem tego były obchody świętojańskie, w których ludzie z uśmiechem na...

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.