Kuchnia Kujawska
Kuchnia kujawska swoje bogactwo zawdzięcza położeniu. Kraina bogata w ryby, owoce leśne, produkty rolne, stworzyła własnym smak kuchni. Dodatkowym atutem było sąsiedztwo z takimi regionami jak Kaszuby, - wpływ na potrawy rybne - Mazowsze - dania z dziczyzny i owoców leśnich - oraz Wielkopolska - bogate dania mięsne i warzywne. W kuchni kujawskiej znajdziecie bukiet smaków niedostępny w innych regionach.

Schab Kujawski

Schab Kujawski
Schab Kujawski to jeden z wielu regionalnych sposobów na przyrządzenie schabu. Warto czasem dla odmiany codziennej diety spróbować innych przepisów na schab. W tym wypadku gorąco polecamy przepis na...

Żurek Kujawski

Żurek Kujawski
Żurek Kujawski to jedno z wielu tradycyjnych dań na Kujawach i jeden z wielu sposobów na przyrządzenie żurku. Poniżej prezentujemy przepis na żurek kujawski. Gorąco zachęcamy do skorzystania z przepisu...

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.


Użytkownik