TOP 10
W kategorii Top 10 znajdują się listy najważniejszych, najpiękniejszych i najwspanialszych, świąt, festiwali i zabytków polskiej kultury i tradycjiListy Top 10 powstały z myślą o ludziach, którzy pragną bliżej poznać Polskę i jej niezwykłą kulturę ludową. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi listami Top 10 a następnie do odwiedzenia miejsc z nimi związanych. Jest to jeden z wielu sposobów aby lepiej poznać polski folklor i tradycję.

Małe skanseny w Polsce

Parki etnograficzne, zwane również skansenami przeżywają prawdziwe odrodzenie. Mimo, iż coraz trudniej znaleźć urządzenia gospodarcze z XIX wieku.

Duże skanseny w Polsce

Polska Tradycja to nie tylko przybory codziennego użytków, pyszne staropolskie jedzenie czy skoczna muzyka, to także budownictwo wiejskie.

Festiwale folkowe warte zobaczenia

Powoli polskie tradycje odżywają i wracając do łask Polaków. Zaczynamy się szczycić tym co ludowe i tradycyjne. Nie inaczej jest z festiwalami czy jarmarkami organizowanymi przez różne ośrodki kulturowe....

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.