TOP 10
W kategorii Top 10 znajdują się listy najważniejszych, najpiękniejszych i najwspanialszych, świąt, festiwali i zabytków polskiej kultury i tradycjiListy Top 10 powstały z myślą o ludziach, którzy pragną bliżej poznać Polskę i jej niezwykłą kulturę ludową. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi listami Top 10 a następnie do odwiedzenia miejsc z nimi związanych. Jest to jeden z wielu sposobów aby lepiej poznać polski folklor i tradycję.

Małe skanseny w Polsce

Mikroskanseny, które trzeba zobaczyć
Parki etnograficzne, zwane również skansenami przeżywają prawdziwe odrodzenie. Mimo, iż coraz trudniej znaleźć urządzenia gospodarcze z XIX wieku.

Duże skanseny w Polsce

Makroskanseny, które należy odwiedzić
Polska Tradycja to nie tylko przybory codziennego użytków, pyszne staropolskie jedzenie czy skoczna muzyka, to także budownictwo wiejskie.

Festiwale folkowe warte zobaczenia

Festiwale folkowe warte zobaczenia
Powoli polskie tradycje odżywają i wracając do łask Polaków. Zaczynamy się szczycić tym co ludowe i tradycyjne. Nie inaczej jest z festiwalami czy jarmarkami organizowanymi przez różne ośrodki kulturowe....

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.