Święta w zimę
Zima to okres, kiedy świat zapada w sen. Zwierzęta i rośliny odpoczywają, przygotowując się do kolejnego roku. Również dla ludzi zima była momentem odpoczynku i wytchnienia od prac polowych. Tak jak w naturze ziemia odpoczywa i przygotowuje się na kolejny rok, tak w życiu duchowym jest to przygotowanie do narodzin Zbawiciela. W zimę bowiem, obchodzimy święta Bożego Narodzenia, które są bardzo ważnymi świętami w tradycji chrześcijańskiej. Zima to również okres zabawy sylwestrowej i karnawału, przygotowującego nas do okresu Postu.
 

Boże Narodzenie, Wigilia, Pasterka

BOŻE NARODZENIE, WIGILIA, PASTERKA W POLSKIEJ TRADYCJI Boże Narodzenie to czas w którym na świat przychodzi Bóg w postaci dzieciątka Jezus. Wigilia tego dnia to cudowne i piękne święto, które zaskakuje...

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.