4.90306122449 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.90 (98 Votes)

Pieśń Boże, kiedy Wiarę Świętą, zaliczana jest do grona pieśni religijno-patriotycznych.  Pieśń Boże, kiedy Wiarę Świętą pojawiła się w śpiewnikach w roku 1806 na terenie Wrocławia. Autorstwo pieśni Boże, kiedy Wiarę Świętą przypisuje bliżej nieznanemu księdzu Seibtowi. Niestety Pieśń Boże, kiedy Wiarę Świętą  nie zdobyła zbyt dużej popularności, to też ciężko dziś znaleźć wykonanie bliskie oryginałowi. 

Boże, kiedy Wiarę Świętą - tekst

1.Boże! Kiedy wiarę świętą
W kraju naszym czcić poczęto,
Dajesz nam prawo do Swej opieki
My Ci się dali na wieki.

2.Niech Cię złość nasza nie trzyma,
Zwróć się w te strony oczyma,
Gdzie miłosierdzie czyni nadzieje,
A sprawiedliwość wolnieje.

3.Pobłogosław tę Twą ziemię,
I na niej żyjące plemię...
Rządu naszego sam sprawuj wolę,
Najlepszą nam wybierz dolę.

4.Pobłogosław miasta Twoje,
Wioski i wieśniacze znoje
I dzieci nasze dla Twojej chwały,
Daj nam zdrowie, pokój stały.

5.Koło niwy rolnik chodzi,
Ona bez Boga nie rodzi,
On to sam tylko plenność jej daje,
Pobłogosław urodzaje.
6.Daj co widzisz potrzebnego,
Dla dobra narodu Twego,
Niech prosto chodzim w Twoim zakonie,
Pobłogosław w życia zgonie.

 

Podoba Ci się to co robimy? Teraz możesz nam pomóc, wystarczą 3 kroki!

1. Załóż konto na PATRONITE.PL i odwiedź nasz profil klikając w poniższe logo.

Czym jest PATRONITE i jak działa: Portal łączy twórców i sportowców z osobami, które chcą ich wesprzeć. Patroni wpłacają comiesięczne kwoty na konto Autorów, a Ci mogą je wykorzystać na dowolny cel - od farb po nowe skrzypce. Elementem wyróżniającym Patronite jest nastawienie na regularne, comiesięczne subskrypcje w celu zagwarantowania stałego finansowania.

2. Wybierz najlepszą subskrybcję.

Co otrzymam w zamian: Na każdego patrona czekają nagrody w najróżniejszej postaci. Wszystko uzależnione jest od progu, który wybierzesz i celu który uda nam się osiągnąć. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszym profilu na Patronite lub pod adresem. www.polskatradycja.pl/dlapatronow.html.

3. Wesprzyj nas finansowo.

Czy prowadzenie serwisu jest aż tak drogie: Utrzymanie serwerów i domeny nie jest drogie i jesteśmy wstanie  pokryć te koszty. Niestety całość projektu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Polska kultura ludowa to kopalnia wiedzy. Pragniemy dalej rozwijać serwis, ale bez dodatkowe wsparcia jest to coraz trudniejsze. Działamy już 9 lat i do tej pory udawało nam się pokrywać koszty funkcjonowania. Niestety trafiliśmy na bariery, których bez pomocy z zewnątrz nie pokonamy. Wiele serwisów upadło z braku odpowiedniego finansowania, nie chcemy podzielić ich losu.

Podobne artykuły
Boże! coś Polskę

Pieśń Boże coś Polskę, jest najpopularniejszą pieśnią religijno-patriotyczną. Pieśń Boże coś Polskę wyrosła na hymnie napisanym przez Alojzego...

Ciebie Boga wysławiamy

Hymn pochwalny Ciebie Boga wysławiamy, jest ludowym tłumaczeniem łacińskiego hymny Te Deum laudamus, który w Polsce pojawił się w średniowieczu.  

Boże! Boże Nieskończony

Pieśń religijna Boże! Boże Nieskończony pojawia się w śpiewnikach pod koniec XVIII wieku. Autor tekstu kompozytor melodii Boże! Boże Nieskończony jest...