Oto idzie mój Bóg - pieśń, tekst, wykonanie

Pieśń Oto idzie mój Bóg jest chętnie śpiewana podczas adwentowych rorat, a także sprawdza się podczas pielgrzymek, czy nabożeństw, w których uczestniczą duszpasterstwa młodzieżowe. Pieśń jest również popularna wśród uczestników Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Autor słów określa Jezusa pięknymi przymiotami takimi jak król czy zbawiciel. Wyraża ogromną tęsknotę za Zbawicielem, którego wzywa z pomocą aramejskiego słowa Maranatha, które oznacza Przyjdź Panie Jezu. Twórcą słów oraz muzyki jest siostra Franciszka Godlewska należąca do  Kolonii św. Pawła w Kielcach. Siostra Godlewska jest znana również z pieśni Dotknij Panie moich oczu.

obraz: Zwiastowanie – Fresk z klasztoru w Asyżu

Oto idzie mój Bóg - tekst

Oto idzie mój Bóg.
Oto idzie mój Król.
Oto Zbawiciel mój,
a Imię jego Jezus.

Tęsknię za Tobą Panie.
Wiem, że przyjdziesz niebawem.
Z głębi serca dziś wołam, Maranatha.

PODOBNE PIEŚNI RELIGIJNE

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.