Abba - Ojcze - pieśń, tekst, wykonanie

Pieśń Abba – Ojcze to hymn VI Światowego Dnia Młodzieży, który miał miejsce w 1991 roku w Częstochowie. Do dziś jest to jedna z popularniejszych pieśni religijnych, najczęściej śpiewana w okresie zwykłym. Słowa pieśni zwracają uwagę na to, że Chrystus pouczył wiernych, że sam Bóg jest naszym ojcem i zachęcają do zażyłości z Ojcem w niebie. Samo słowo Abba oznacza w języku aramejskim zdrobniałą formę słowa ojciec. Słowa pieśni przypominają coś o czym na co dzień wierni zapominają – Bóg chce nas uczynić prawdziwie wolnymi. 

Autorem słów Abba Ojcze jest ojciec Jan Góra, który zlecił napisanie muzyki swojemu studentowi Jackowi Sykulskiemu.

obraz: Bóg Ojciec, malowidło w baptysterium kościoła św. Franciszka w Wiedniu

Abba - Ojcze - tekst

1. Ty wyzwoliłeś nas, Panie,
Z kajdan i samych siebie,
A Chrystus stając się bratem
Nauczył nas wołać do Ciebie:

Ref. Abba - Ojcze. /4x

2. Bo Kościół jak drzewo życia
W wieczności zapuszcza korzenie.
Przenika naszą codzienność
I pokazuje nam Ciebie.

3. Bóg hojnym dawcą jest życia,
On wyswobodził nas z śmierci.
I przygarniając do siebie
Uczynił Swoimi dziećmi.

4. Wszyscy jesteśmy braćmi,
Jesteśmy jedną rodziną.
Tej prawdy nic już nie zaćmi
I teraz jest jej godzina.

PODOBNE PIEŚNI RELIGIJNE

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.