Bliskie jest Królestwo Boże - pieśń, tekst, wykonanie
Pieśń Bliskie jest Królestwo Boże została znaleziona w Śpiewniku Kościelnym Jana Siedleckiego z 1878 roku. Współcześnie znana melodia została opracowana przez księdza Ireneusza Pawlaka w „Śpiewach Liturgicznych”. Tekst oparto na słowach zawartych w Ewangelii wg św. Marka.
Pieśń Bliskie jest Królestwo Boże polecana jest zarówno na okres Adwentu, gdzie wierni porównują oczekiwanie na narodziny Jezusa do paruzji, a także na Wielki Post, który powoduje refleksje na temat przemijania i śmierci. Słowa pieśni Bliskie jest Królestwo Boże przejmują serca słuchaczy, wzywają do żalu za grzechy, zwrócenia dusz do Boga. Pieśń dobitnie przypomina o roli Jezusa w Zbawieniu dusz.
Bliskie jest Królestwo Boże - tekst
Ref.: Bliskie jest Królestwo Boże,
Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię.
1. Bóg jest światłością i nie ma w Nim żadnej,
Ciemności.
Ref.: Bliskie jest Królestwo Boże...
2. Jeżeli chodzimy w światłości, wtedy mamy
Łączność między sobą.
Ref.: Bliskie jest Królestwo Boże...
3. Krew Jezusa, Jego Syna oczyszcza nas,
Z wszelkiego grzechu.
Ref.: Bliskie jest Królestwo Boże...
4. Jeżeli mówimy, że nie mamy grzechu,
To samych siebie oszukujemy.
Ref.: Bliskie jest Królestwo Boże...
5. Jeżeli wyznajemy nasze grzechy,
Bóg oczyści nas z wszelkiej nieprawości.
Ref.: Bliskie jest Królestwo Boże...
6. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył,
mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa.
Ref.: Bliskie jest Królestwo Boże...
7. On jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy,
a także za grzechy całego świata.
Ref.: Bliskie jest Królestwo Boże...
8. Dostępujemy odpuszczenia grzechów
ze względu na Jego Imię.
Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.
Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.
Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.