Narodził się nam Zbawiciel - pieśń, tekst, wykonanie

Kolęda Narodził się nam Zbawiciel jest mało znana w polskiej tradycji Bożonarodzeniowej. Kolęda Narodził się nam Zbawiciel rzadko jest śpiewana w czasie koncertów Bożonarodzeniowych lub Jasełek, a jeszcze rzadziej w kościołach w okresie po Bożym Narodzeniu. Warto przypomnieć tak piękną i skoczną kolędą jak Narodził się nam Zbawiciel. Autor kolędy Narodził się nam Zbawiciel i kompozytor melodii pozostają nieznani. Kolędę Narodził się nam Zbawiciel datuję się na drugą połowę XIX wieku. Kolęda Narodził się nam Zbawiciel do czasów nam współczesnych przetrwała w kilku znaczących śpiewnikach Kolęd i Pastorałek.

Narodził się nam Zbawiciel - tekst

1. Narodził się nam Zbawiciel,
wszelkiej duszy pocieszyciel.
Śpiewajmy wszyscy wesele.
Alleluja, alleluja!

2. Gdyż w jasłkach leży Syn Boży,
śpiewajmy wszyscy z Anioły
ucieszne pienie niebieskie.
Alleluja, alleluja!

3. Gdy Panna Syna powiła,
światłość niebieska świeciła,
ludziom pokój objawiła.
Alleluja, alleluja!

4. Anielskie pienie śpiewając,
Bogu cześć, chwałę dawając,
Maryjej się pokłaniając.
Alleluja, alleluja!

5. Dzieciątko to nawiedzajmy
i nabożnie pozdrawiajmy
mówiąc: Jezu miłościwy.
Alleluja, alleluja!

PODOBNE KOLĘDY

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.