Term Definition
Haft angielski

Haft płaski o motywach roślinnych, oraz ażury obszyte ściegiem wałeczkowym.

Haft atłasowy

Haft dziergany gęstym ściegiem, układanym jeden przy drugim aby całkowicie zasłonić tło. Wykonywany jest nićmi o kolorze identycznym jak tkanina.

Haft koralikowy

Jest on wykonany przy użyciu różnorodnych, szklanych koralików. Zaznaczony na tkaninie kontur motywu wypełniony jest nawleczonym na nić koralikami.

Haft krzyżykowy

Haft wyszywany ściegiem krzyżowanym, na tkaninie o splocie płóciennym, tworzony przez dwie nitki przecinające się pod różnymi kątami.

Haft płaski

Haft ten wykonywany jest nicią białą, kolorową lub metalową bezpośrednio na materiale bez podkładu.

Haft Richelieu

Jest to rodzaj haftu wycinanego w materiale tzw ażurowego. Wykonywany jest on po części na tkaninie jednak część tego hatu wystaje ponad materiału. Haft ten składa się z motywów kwiatowych.

Haft tkacki

Ornament, na materiale lnianym o płóciennym splocie, który przypomina haft jednak wykonany został metodą tkacką.

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.