Term Definition
Adamaszek

Jest to bardzo kosztowna tkanina o wzorzystych, jedno bądź dwu kolorowych motywach, które kontrastują swą matową strukturą z lśniącym jedwabiem.

Aksamit

Tkanina o jednolitym lub wzorzystym motywie z krótką okrywą włókienną. Materiał ten jest wytwarzany z jednego lub z połączenia dwóch surowców np. jedwabiu, lnu, bawełny, wełny.

Alpaka

Jest to sprężysty materiał półbawełniany o błyszczącym wyglądzie. Najczęściej tkanina ta jest gładka, zdarza się jednak w wersji w podłużne prążki czy wzory. W Polsce znana jest od XVIII wieku natomiast na zachodzie Europy wytwarzana była już w XVII wieku.

Atłas

Tkanina o gładkim lub wzorzystym motywie, błyszcząca z jednej strony. Materiał ten jest jedwabny lub półjedwabny.

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.