Pokój zostawiam wam - pieśń, tekst, wykonanie

Współczesna pieśń religijna Pokój zostawiam wam jest parafrazą słów samego Zbawiciela z Ewangelii wg świętego Jana (J 14,27). Słowa te zainspirowały autorkę wielu pieśni Zofię Jasnotę do napisania pieśni, która pociesza wiernych zaniepokojonych problemami tego świata. Autorka porusza też nie tylko globalne kłopoty, ale też nasze codzienne, rodzinne, poszukiwanie spokoju w codzienności. Na koniec Zofia Konaszkiewicz – bo tak brzmi prawdziwe nazwisko autorki – przypomina o tym, że jedynie słowa Chrystusa są niezmienne i w nich powinniśmy pokładać nadzieję. Zofia Jasnota napisała blisko 150 utworów religijnych m.in. Zbawienie przyszło przez krzyż czy Nocą Ogród Oliwny.

obraz: Bazylika św. Jana na Lateranie. Fresk - Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Pokój zostawiam wam - tekst

1. Ciągły niepokój na świecie,
Wojny i wojny bez końca.
Jakże niepewna jest ziemia,
Jękiem i gniewem drgająca.


Ref.: Pokój zostawiam wam,
Pokój mój daję wam,
Nie tak jak daje dzisiaj świat,
Powiedział do nas Pan.


2. Ciągły niepokój w człowieku,
Ucieczka w hałas, zabawy.
Szukamy wciąż nowych wrażeń,
A w głębi ciszy pragniemy.


Ref.: Pokój zostawiam wam...


3. Pokój budować na co dzień,
W sobie, w rodzinie, przy pracy,
Nasze mozolne wysiłki,
Pan swoją łaską wzbogaci.


Ref.: Pokój zostawiam wam...


4. Błogosławiony jest człowiek,
Pokój niosący dokoła,
Słowem Chrystusa wierzący,
Których nic zmienić nie zdoła

Ref.: Pokój zostawiam wam...

PODOBNE PIEŚNI RELIGIJNE

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.