Pójdź do Jezusa - pieśń, tekst, wykonanie

Pieśń autorstwa amerykańskiego ewangelika George'a Fredericka Roota przetłumaczona została na kilka języków, m.in. polski, czeski, szwedzki i hiszpański. W oryginale pieśń nosi tytuł Come to the Savior i została opublikowana w 1870 roku w USA. Pieśń Pójdź do Jezusa jest lubiana w polskim kościele katolickim od początków XX wieku, ze względu na zwrócenie uwagi na krew Chrystusa i jego znaczenie eucharystyczne. Słowa pieśni wzbudzają nadzieję na interwencję Zbawiciela w trudnych czasach.

obraz: Gabriel von Max - Wskrzeszenie córki Jaira

Pójdź do Jezusa - tekst

1. Pójdź do Jezusa, do niebios bram,
W Nim tylko szukać pociechy nam.
On nas napoi krwią swoich ran,
On Ojciec, Lekarz, Pan.

Ref.: Słuchaj Jezu jak Cię błaga lud,
Słuchaj, słuchaj, uczyń z nami cud.
Przemień o Jezu smutny ten czas.
O Jezu pociesz nas.

2. Że z nami jesteś, pozwól to czuć,
Nadzieję w sercu omdlałym wzbudź.
Daj wytrwać mężnie prób ziemskich czas,
O Jezu pociesz nas.

Ref.: Słuchaj Jezu …

PODOBNE PIEŚNI RELIGIJNE

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.