Najpiękniejszy miesiąc maj - pieśń, tekst, wykonanie

Najpiękniejszy miesiąc maj to idealna pieśń maryjna wysławiająca Matkę Bożą przeznaczona do  śpiewania w miesiącu maju. Polski kult maryjny, szczególnie obchodzony w maju, był inspiracją, dzięki której powstały uroczyste słowa oraz melodia pieśni. Najpiękniejszy miesiąc maj trafnie opisuje polską maryjność. Autorka pieśni wysławia piękno miesiąca maja, który swoją urodą wielbi Najświętszą Matkę. Autorką słów oraz melodii jest Alicja Gołaszewska (zmarła w 2014 roku), której dziełem jest również Czarna Madonna. Gołaszewska pełniła funkcję organisty na Jasnej Górze od 1977 roku.

Najpiękniejszy miesiąc maj - tekst

1. Najpiękniejszy miesiąc maj
Twoim, Matko, jest od lat
Najpiękniejszy miesiąc maj,
Gdy Cię wielbi cały świat

Każde serce w taki czas
Chce dla Ciebie tylko bić,
Każde serce w taki czas
Chce dla Ciebie tylko żyć

Ref.: Boś Ty Matko zawsze w maju
Taka żywa
Boś tak bliska,
Taka polska i prawdziwa,
Błogosławisz,
Wznosisz dłonie nad polami
Jesteś w słońcu,
Jesteś w kwiatach, jesteś z nami./x2

2. Najpiękniejszy miesiąc maj
Twoją, chwałą Matko brzmi
Najpiękniejszy miesiąc maj,
Nie wie co to ból i łzy

Gdy się skończy Matko chciej
Sama dla nas majem być
W każdy dzień, a wtedy lżej
I radośniej będzie żyć

Ref.: Boś Ty Matko zawsze w maju
Taka żywa
Boś tak bliska,
Taka polska i prawdziwa,
Błogosławisz,
Wznosisz dłonie nad polami
Jesteś w słońcu,
Jesteś w kwiatach, jesteś z nami. /x2

PODOBNE PIEŚNI RELIGIJNE

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.