Upadnij na kolana - tekst, pieśń, wykonanie

Pieśń eucharystyczna Upadnij na kolana, pojawiła się w śpiewniku x. Jana Siedleckiego. Autor pieśni jest nieznany, natomiast melodię skomponował x. Jan Siedlecki. Pieśń Upadnij na kolana, śpiewana jest chętnie zwłaszcza w miesiącu czerwcu, który jest miesiącem kultu tajemnicy Eucharystii i  Serca Bożego. Krótka ale jakże wzniosła pieśń Upadnij na kolana, słowami opisuje sposób, w jaki człowiek powinien czcić Najświętszy Sakrament.

Obraz: Bóg Ojciec, Kolegiata w Hechingen (autor: Fidelis Schabet)

Upadnij na kolana - tekst

1. Upadnij na kolana,
ludu, czcią  przejęty,
Uwielbiaj swego Pana:
Święty, Święty, Święty.

2. Zabrzmijcie z nami Nieba,
Bóg nasz niepojęty,
W postaci przyszedł chleba:
Święty, Święty, Święty.

3. Powtarzaj ludzki rodzie
wiarą przeniknięty,
Na wschodzie i zachodzie:
Święty, Święty, Święty.

4. Pan wieczny zawsze,
wszędzie, ku nam łaską zdjęty,
Niech wiecznie wielbion będzie:
Święty, Święty, Święty.

PODOBNE PIEŚNI RELIGIJNE

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.