O Panie Ty nam dajesz - pieśń, tekst, wykonanie

Pieśń O Panie Ty nam dajesz, jest pieśnią eucharystyczną. Autor słów i muzyki do pieśni O Panie Ty nam dajesz jest nieznany. Pieśń O Panie Ty nam dajesz pojawia się dopiero w śpiewnikach XX wiecznych, z okresu PRL. Muzyka i rytmika pieśni O Panie Ty nam dajesz jest charakterystyczna dla współczesnych pieśni religijnych. Pieśń O Panie Ty nam dajesz cieszy się dużą popularnością, i śpiewana jest często w okresie komunijnym.

O Panie Ty nam dajesz - tekst

1. O Panie Ty nam dajesz, ciało swe i krew - 2x
Do Ciebie więc idziemy wciąż
Radosną nucąc pieśń
Ty jesteś Bogiem wiernym na wieczny czas - 2x

2. Przez dar Twojego chleba, dobry Boże nasz - 2x
Rodzinę bratnią czynisz z nas
Miłować uczysz nas
Ty jesteś Bogiem wiernym na wieczny czas - 2x

3. To Twoje miłowanie, dało wolność nam - 2x
Chwalimy święte imię Boże
Jak uczyłeś nas
Ty jesteś Bogiem wiernym na wieczny czas - 2x

4. Tyś nam wyznaczył drogę, wiodącą na Twój szlak - 2x
Idziemy więc by radość nieść,
Tam gdzie jej światu brak
Ty jesteś Bogiem wiernym na wieczny czas - 2x

PODOBNE PIEŚNI RELIGIJNE

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.