Ta krew - pieśń, tekst, wykonanie

Pieśń Ta krew jest krótką pieśnią religijną, którą w okresie Wielkiego Postu, śpiewają chóry młodzieżowe. Ta krew jest wykonywana podczas wieczorów uwielbienia, koncertów wielkopostnych. Autor pieśni pozostaje anonimowy. Utwór w krótkich, przystępnych dla słuchacza wersach przypomina rolę krwi Chrystusowej przelanej na drzewie krzyża.

Ta krew - tekst

Ta krew z grzechu obmywa nas,

Ta krew czyni nas bielszym od śniegu,

Ta krew z grzechu omywa nas,

To jest baranka święta krew.

PODOBNE PIEŚNI RELIGIJNE

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.