Wiła Wianki - pieśń, tekst, wykonanie

Autor pieśni weselnej Wiła wianki, tak jak w przypadku wielu innych pieśni biesiadnych jest nieznany. Melodia na którą śpiewana jest pieśń Wiła wianki, ulegała zmianom w zależności od regionu gdzie była wykonywana. Proste słowa i rytmiczna muzyka zapewniła pieśni Wiła wianki, poczesne miejsce pośród pieśni weselnych i biesiadnych. Pieśń Wiła wianki, śpiewana jest również przez zespoły disco polo.

Wiła Wianki - tekst

1. Tam nad Wisłą w dolinie, siedziała dziewczyna,
była piękna jak różany kwiat! x2
Maki i róże zbierała sobie x2

Ref: Wiła wianki i rzucała je do falującej wody,
Wiła wianki i rzucała je do wody. x2

2. A gdy ona nad Wisłą te wianki wiła,
Przyszedł do niej żołnierzyk młody x2
,,Miła ach miła ” – tak rzecze do niej. x2

Ref: Wiła wianki i rzucała je do falującej wody,
Wiła wianki i rzucała je do wody. x2

3. Nie minęło już więcej, niż 9 miesięcy
siedzi ona nad Wisłą – płacze x2
Miłość ach miłość, zdradziłaś ty mnie x2

Ref: Wiła wianki i rzucała je do falującej wody,
Wiła wianki i rzucała je do wody. x2

PODOBNE PIEŚNI BIESIADNE

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.