Czerwone róże są - pieśń, tekst, wykonanie

Pieśń weselna Czerwone róże są, mimo iż jest pieśnią stosunkowo młodą, została napisana najprawdopodobniej w okresie Młodej Polski, to autor pozostaje nieznany. Pieśń doczekała się kilku wersji w formie rozrywkowej, ale nie przebiła się do szerszego grona. Mimo to pieśń Czerwone róże są można nadal usłyszeć na weselach czy biesiadach, choć sama pieśń jest raczej smutna.

Czerwone róże są - tekst

1. W ostatni szkolny dzień, rozstania naszedł czas
Pamiętnik dałam ci i napisałeś tak

Ref. Czerwone róże są, a fioletowe bzy
Cukier ma słodki smak, lecz słodsza jesteś ty x2

2. Minęło parę lat, wiesz już że męża mam
Lecz słowa z tamtych dni, na pamięć znam

Ref. Czerwone róże są, a fioletowe bzy
Cukier ma słodki smak, lecz słodsza jesteś ty x2

3. Jak szybko płynie czas, wiesz ze córeczkę mam
Być może kiedyś ktoś powie jej tak

Ref. Czerwone róże są, a fioletowe bzy
Cukier ma słodki smak, lecz słodsza jesteś ty x2

PODOBNE PIEŚNI BIESIADNE

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.