Rozpięty na ramionach - pieśń, tekst, wykonanie

Pieśń Rozpięty na ramionach przeznaczona jest na okres Wielkiego Postu, chociaż bywa również śpiewana podczas pielgrzymek. Chętnie wykonują ją chóry młodzieżowe, duszpasterstwa akademickie. Pieśń Rozpięty na ramionach w swoich słowach łączy powagę Męki Pańskiej z naszą codziennością. Jest to modlitwa o łaskawe spojrzenie ukrzyżowanego Jezusa na grzeszny, biedny świat zajęty problemami dnia codziennego. Nie znany jest autor tej majestatycznej pieśni.

Pieśń Rozpięty na ramionach możemy znaleźć m.in. w Śpiewniku Jana Petery z 1992. Śpiewnik ten został stworzony na cześć Jana Pawła II.

Rozpięty na ramionach - tekst

Ref.: Rozpięty na ramionach,
Jak sokół na niebie,
Chrystusie, Synu Boga,
Spójrz, proszę, na Ziemię:

1. Na ruchliwe ulice,
Zabieganych ludzi,
Gdy noc się już kończy,
A ranek się budzi,

Spójrz proszę, Sokole,
Na Wszechświat, na ziemię,
Na cichy, ciemny kościół,
Na dziecko wzywające Ciebie!

Ref.: Rozpięty na ramionach,
Jak sokół na niebie,
Chrystusie, Synu Boga,
Spójrz, proszę, na Ziemię:

2. Pociesz zrozpaczonych,
Zrozum głodujących,
Modlących się wysłuchaj,
Wybacz umierającym,

A kiedy będziesz sądził,
Boskie Miłosierdzie,
Prosimy - Twoje dzieci -
Nie sądź na miarę siebie!


 

PODOBNE PIEŚNI RELIGIJNE

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.