Apel Jasnogórski - młodzieżowy - pieśń, tekst, wykonanie

Apel Jasnogórski to forma nabożeństwa do Maryi Królowej Polski, z prośbą o wstawiennictwo za prześladowanym Kościołem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Pierwszy Apel Jasnogórski miał miejsce 8 grudnia 1953 roku, przewodniczył mu ojciec Jerzy Tomziński. Pieśń Apel Jasnogórski posiada trzy wersje. Poniżej prezentujemy wersję młodzieżową, ochoczo śpiewaną z okazji różnych spotkań młodzieżowych typu Oazy czy Koła Młodzieży Katolickiej.

Apel Jasnogórski - młodzieżowy - tekst

1. Maryjo Królowo Polski x 2
Jestem przy Tobie, pamiętam o Tobie
I czuwam na każdy czas
Jestem przy Tobie, pamiętam o Tobie
I czuwam na każdy czas.

2. Maryjo jesteśmy młodzi. x 2
Już dzisiaj zależy od polskiej młodzieży
następne tysiąc lat.
Już dzisiaj zależy od polskiej młodzieży
następne tysiąc lat.

3. Maryjo Królowo nasza, x 2
Ciebie prosimy, uświęcaj rodziny,
uświęcaj każdego z nas.
Ciebie prosimy, uświęcaj rodziny,
uświęcaj każdego z nas.

PODOBNE PIEŚNI RELIGIJNE

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.


Użytkownik