Apel Jasnogórski - młodzieżowy - pieśń, tekst, wykonanie

Apel Jasnogórski to forma nabożeństwa do Maryi Królowej Polski, z prośbą o wstawiennictwo za prześladowanym Kościołem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Pierwszy Apel Jasnogórski miał miejsce 8 grudnia 1953 roku, przewodniczył mu ojciec Jerzy Tomziński. Pieśń Apel Jasnogórski posiada trzy wersje. Poniżej prezentujemy wersję młodzieżową, ochoczo śpiewaną z okazji różnych spotkań młodzieżowych typu Oazy czy Koła Młodzieży Katolickiej.

Apel Jasnogórski - młodzieżowy - tekst

1. Maryjo Królowo Polski x2
Jestem przy Tobie, pamiętam o Tobie
I czuwam na każdy czas.
Jestem przy Tobie, pamiętam o Tobie
I czuwam na każdy czas.

2. Maryjo jesteśmy młodzi. x2
Już dzisiaj zależy od polskiej młodzieży
następne tysiąc lat.
Już dzisiaj zależy od polskiej młodzieży
następne tysiąc lat.

3. Maryjo Królowo nasza, x2
Ciebie prosimy, uświęcaj rodziny,
uświęcaj każdego z nas.
Ciebie prosimy, uświęcaj rodziny,
uświęcaj każdego z nas.

PODOBNE PIEŚNI MARYJNE

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.