Zaśnij dziecino - pieśń, tekst, wykonanie

Kolęda Zaśnij dziecino jest pieśnią pochodzącą z początków XX wieku. Obecnie jest popularnym utworem wykonywanym m.in. na przeglądach wokalnych, zorganizowanych w czasie bożonarodzeniowym.  Autorem tekstu jest Franciszek Ryling. Melodię napisał profesor Antoni Uruski. Melodia ta oparta jest na mazurkach Chopina, których miłośnikiem był autor.

Zaśnij dziecino - tekst

1. Zaśnij, Dziecino, Święte Dziecię,
Tyś nam pociechą na tym świecie.

Ref. Zmruż oczęta swoje, Tyś serce moje,
Modlitwa moja niech uśpi Cię.

2. Wznieś rączkę swoją, błogosław nam,
Całe swe życie dziś Tobie dam.

Ref. Zmruż oczęta swoje, Tyś serce moje,
Modlitwa moja niech uśpi Cię.

3. Anielskie chóry chwałę głoszą,
Pasterze hojnie dary znoszą.

Ref. Zmruż oczęta swoje, Tyś serce moje,
Modlitwa moja niech uśpi Cię.

PODOBNE KOLĘDY

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.