Jajecznica z pokrzywami

Jajecznica z pokrzywami

Jajecznica z pokrzywami to danie dosyć nietypowe i rzadko spotykane w innych regionach Polski. Osoby które lubią wyzwania smakowe i mają dostęp do młodych pędów pokrzyw, zachęcamy do przyrządzenia jajecznicy z pokrzywami. Podobno w życiu "należy spróbować wszystkiego".

Jajecznica z pokrzywami - przepis

Jajecznica z pokrzywami - składniki:

  • kilka garści młodych pędów pokrzyw
  • 8 jajek
  • 2 łyżki masła
  • sól
  • pieprz
 
 

Jajecznica z pokrzywami - sposób przyrządzenia:

  1. Umyte, osuszone i drobno posiekane pokrzywy wrzucamy na rozgrzane na patelni masło.
  2. Pokrzywy podduszamy aż zmiękną.
  3. Wybijamy jajka, mieszamy, doprawiamy do smaku solą i pieprzem.

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.