Cóż ci Jezu damy - pieśń, tekst, wykonanie

Pieśń religijna Cóż ci Jezu damy, zaliczana jest do pieśni dziękczynnych. W słowach pieśni Cóż ci Jezu damy prosimy Boga aby został naszym królem, jest to wyraz wdzięczności za Boże dary. Pieśń Cóż ci Jezu damy ukazała się w "Śpiewniku pielgrzymkowym Złotej Grupy Radomskiej" wydanej w 1986 roku. Nie udało nam się odnaleźć żadnych wcześniejszej wzmianki dotyczącej pieśni Cóż ci Jezu damy. Kompozytorem melodii która jest najczęściej wykonywana był Roman Dwornik. Pieśń Cóż ci Jezu damy śpiewana jest w czasie uroczystości Bożego Ciała oraz podczas nabożeństwa w niedzielę Chrystusa Króla.

Cóż ci Jezu damy - tekst

1. Cóż Ci Jezu damy za Twych łask strumienie?
Z serca Ci składamy korne dziękczynienie.

Ref. Panie nasz, króluj nam! Boże nasz, Króluj nam!
Poprzez wieczny czas króluj Jezu nam. x2

2. W Serca Twego ranie, o serc naszych Królu,
Pokój i wytrwanie ukojenie w bólu.

Ref. Panie nasz, króluj nam! Boże nasz, Króluj nam!
Poprzez wieczny czas króluj Jezu nam. x2

3. Ty nas wspieraj w znoju, strzeż przez życie całe,
Byśmy w serc pokoju Twą wielbili chwałę.

Ref. Panie nasz, króluj nam! Boże nasz, Króluj nam!
Poprzez wieczny czas króluj Jezu nam. x2

PODOBNE PIEŚNI RELIGIJNE

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.