Syrop z kwiatów mlecza

Syrop z kwiatów mlecza

Syrop z kwiatów mlecza to domowe lekarstwo z kwiatów mniszka lekarskiego. Ziołolecznictwo po wielu latach przybywania w ukryciu powoli wraca do łask, warto korzystać z naturalnych lekarstw na różne bóle i dolegliwości. Syrop z kwiatów mlecza pomoże w leczeniu bólu gardła i kaszlu.

Syrop z kwiatów mlecza - przepis

Syrop z kwiatów mlecza - składniki:

  • 1 kg kwiatów mlecza (kwitnącego na żółto mniszka lekarskiego)
  • 1l wody
  • 1 kg cukru
  • łyżeczka kwasku cytrynowego

 

 

Syrop z kwiatów mlecza - sposób przyrządzenia:

  1. Opłukane kwiaty mlecza wrzucamy na wrzątek, gotujemy 15-20 minut i odcedzamy.
  2. Do wywaru dodajemy cukier i trzymamy na wolnym ogniu, aż zgęstnieje.
  3. Syrop zakwaszamy kwaskiem cytrynowym, zlewamy do słoików lub butelek i zakręcamy.
  4. Przechowujemy w chłodnym i zacienionym miejscu.

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.