ZPiT 'Rudki'

Zespół Pieśni i Tańca RUDKI

Zespół Pieśni i Tańca RUDKI jest reprezentacyjną grupą folklorystyczną pracującą pod egidą Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie.

Zespół Pieśni i Tańca "RUDKI"

Zespół Pieśni i Tańca "RUDKI"

Adres: Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie
ul. Piłsudskiego 25
35 - 074 Rzeszów
tel. (017) 748 36 00

Strona www: Zespół Pieśni i Tańca RUDKI

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zespół Pieśni i Tańca RUDKI Zrzesza młodzież z rzeszowskich szkół średnich, która ciężką pracą tworzy program artystyczny prezentujący polski folklor i kulturę ludową. Wspólna praca pozwoliła nadać Zespół Pieśni i Tańca RUDKI wyjątkowy kształt oraz charakter. Repertuar Zespołu tworzą choreografie tańców regionalnych oraz narodowych.

W Zespół Pieśni i Tańca RUDKI pracują obecnie 4 grupy taneczne, grupa wokalna oraz muzyczna. Poza działalnością koncertową zespół bierze udział w wielu akcjach tematycznych i charytatywnych. Ponadto uczestniczy w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych i projektach tanecznych zdobywając uznanie widowni oraz jurorów. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Tomasz Rożek a kierownikiem muzycznym Krzysztof Kubala.

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.


Użytkownik