1. JADWIGA WIERZBICKA
  2. Wydarzenia/Konkursy folkowe
  3. niedziela, 30, sierpień 2015
Stało się już egminową tradycją, że zapraszamy do udziału w konkursie, którego tytuł jest przewrotny, wieloznaczny, wielokierunkowy .

Termin przyjmowania prac konkursowych do 30 września 2015 roku – ogłoszenie wyników 10 października 2015 roku.

Od dłuższego czasu trwa zakulisowa dyskusja na temat naszej tożsamości, polskości Polaków, patriotyzmu i naszego miejsca w Europie, na świecie. W każdym zakątku Ziemi znajdziemy Polaka lub osobę mocno związaną z naszym krajem. Jesteśmy w Unii Europejskiej, jesteśmy Europejczykami o tożsamości polskiej … a jak się z tym czujemy? Jak to odbieramy?
Co to znaczy być Polakiem? Co to znaczy kochać Polskę? Jakimi jesteśmy Polakami, patriotami i co to oznacza we współczesnym świecie?
Nie pytamy o zdanie polityków, chociaż i oni mogą wziąć udział w konkursie. Zadajemy to pytanie sobie, sąsiadom, dużym, średnim i wielkim, młodziutkim i tym dorastającym czy dorosłym. Zachęcamy do opowiedzenia o swej polskości dorosłych, i tych, którzy swe losy chcieli lub musieli związać z innym miejscem na Ziemi.

To konkurs dla Polaków, dla tych wszystkich, którzy w jakiś sposób czują się emocjonalnie związani z Polską.
Bez barier wiekowych, bez barier twórczych – piszemy, malujemy, gramy, śpiewamy i tworzymy dla siebie, dla naszej Polski.
Każdy może wyrazić swe uczucia, odczucia, miłość, empatię, szacunek i inne budujące emocje związane z polskością i byciem Polakiem. To nie wstyd. To zaszczyt być, czuć się Polakiem i nie jest ważne czy na miejscu czy na końcu świata.
Czym dla najmłodszego dzieciaka jest bycie Polakiem? Jak o tym myślą młodzi i nieco starsi, jakimi uczuciami obdarzają Polskę dorośli? Jak wspominają Polskę swych młodzieńczych lat? Jakie są nasze oczekiwania wobec Polski i jak zamierzamy spłacić dług wdzięczności za Jej starania o nasze dobro?

Ta konkursowa dyskusja o Polsce i polskości może nam tylko pomóc zrozumieć Polskę XXI wieku – jej i nasze oczekiwania, jej i nasze pragnienia …

To bardzo prosty, a zarazem szalenie trudny przekaz … Kocham Cię Polsko – mimo wszystko i za wszystko…
Zaangażowanie w konkurs dla osób ze wszystkich kategorii wiekowych (od maluszka po staruszka)pozwala na spojrzenie na temat Polski, naszego patriotyzmu z perspektywy i poziomu wielu pokoleń. Daje możliwość integracji wszystkich środowisk od biznesu po kulturę, naukę i sport czy oświatę.
Załączniki
bartek Zaakceptowane odpowiedzi Pending Moderation
0
Votes
Undo
Wezme udział :D
PolskaTradycja Zaakceptowane odpowiedzi Pending Moderation
0
Votes
Undo
Jeżeli czas pozwoli to też chętnie wystartuje ;)
  • Strona :
  • 1


Do tej pory nie udzielono odpowiedzi w tej dyskusji
Gość
Twoja odpowiedź
Upload files or images for this discussion by clicking on the upload button below. Supports gif,jpg,png,zip,rar
• Insert • Usuń Upload Files (Maximum File Size: 2 MB)
Captcha
To protect the site from bots and unauthorized scripts, we require that you enter the captcha codes below before posting your question.

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.