Kategorie

Polska Tradycja - strona i forum
 1. 2 dyskusji
 2. 2 subcategories
 • Serwis - zmiany i sugestie

   Jeżeli masz pomysł na usprawnienie lub zmiany w naszym serwisie, poinformuj nas o tym. Serwis PolskaTradycja.pl tworzona jest z myślą o internautach, zależy nam aby strona była wygodna i w pełni funkcjonalna.

  1. 2 dyskusji
  2. 0 subcategories
 • Forum - zmiany i sugestie

   Forum serwisu PolskaTradycja.pl powstało z myślą o użytkownikach. Jeżeli masz pomysł na usprawnienie naszego forum, podziel się tym z nami.

  1. 0 dyskusji
  2. 0 subcategories
Kuchnia Regionalna
 1. 1 dyskusja
 2. 4 subcategories
 • Przepisy Regionalne

   Na forum Przepisy Regionalne dzielimy się przepisami, z których słynie nasz region, które towarzyszą nam od dzieciństwa oraz przepisami, których używały nasze babcie. Forum Przepisy Regionalne służy do promowania lokalnych przepisów i potraw.

  1. 0 dyskusji
  2. 0 subcategories
 • Produkty Regionalne

   Na forum Produkty Regionalne dyskutujemy o potrawach i produktach spożywczych, które uzyskały status Produktu Regionalnego. Na forum możemy promować własne produkty albo poszukiwać produktów z innych regionów.

  1. 0 dyskusji
  2. 0 subcategories
 • Tradycyjne Przepisy Wielkanocne

   Forum Tradycyjne Przepisy Wielkanocne poświęcone jest tym potrawą, które pojawiają się na naszym stole podczas śniadania bądź obiadu Wielkanocnego. Praktycznie każdy region posiada własny repertuar potraw, których nie może zabraknąć w Wielkanoc.

  1. 1 dyskusja
  2. 0 subcategories
 • Tradycyjne Przepisy Wigilijne

   Forum Tradycyjne Przepisy Wigilijne, dotyczy przepisów na potrawy, które pojawiają się na naszych stołach podczas Wieczerzy Wigilijnej. Na forum Tradycyjne Przepisy Wigilijne możemy podzielić się przepisami na potrawy, które od zawsze były częścią naszej tradycji Wigilijnej.

  1. 0 dyskusji
  2. 0 subcategories
Folklor Ludowy
 1. 11 dyskusji
 2. 6 subcategories
 • Folklor Regionalny

   Folklor regionalny obejmuje ogóle zagadnienia dotyczące folkloru w konkretnym regionie. Każdy region Polski przez lata wypracował swój własny folklor, w oparciu o rodzimą kuchnię i historię. Na to jak wygląda folklor w danym regionie miało wpływ wiele czynników: ukształtowanie terenu, urodzajność ziemi, dostępność owoców lasu bądź morza czy wreszcie wpływy mniejszości etnicznych.

  1. 1 dyskusja
  2. 0 subcategories
 • Legendy

   Legendy to jeden z najważniejszych elementów folkloru. Polska w swoim dorobku posiada całą gamę legend właściwych dla danego regionu. Polskie legendy, są historiami które posiadają przesłanie i morał. Mimo iż coraz bardziej zapominane, wspólnie możemy się nimi dzielić. Znacie legendy z waszego regionu, których nie ma na naszej stronie. Podziel się nimi na naszym forum, a my przygotujemy odpowiedni artykuł.

  1. 4 dyskusji
  2. 0 subcategories
 • Stroje Ludowe

   Stroje ludowe są uważane za najpiękniejsze materialne dziedzictwo kulturowe. Polska jest "światowym liderem" pod względem posiadanej liczby strojów ludowych. Do naszych czasów zachowało się prawie 100 różnego rodzaju strojów ludowych, które różnią się krojem, wyglądem i haftem. Poszukujesz informacji na temat strojów ludowych, powiadom nas o tym na forum, a my postaramy się pomóc.

  1. 2 dyskusji
  2. 0 subcategories
 • Pieśni i Przysłowia

   Pieśni i Przysłowia są najstarszym elementem folkloru ludowego. W wolnych chwilach ludzie śpiewali Pieśni dla umilenia pracy i czasu wolnego. Przysłowia były stosowane jako skróty myślowe, opisujące pogodę, wydarzenia. Miały też nieść ze sobą przestrogę i naukę. Forum służy do dyskusji na temat pochodzenia pieśni oraz znaczenia przysłów.

  1. 2 dyskusji
  2. 0 subcategories
 • Sztuka Ludowa

   Polska sztuka ludowa jest bardzo bogata - zaliczamy do niej zabawkarstwo, rzeźbiarstwo, wycinanki a nawet pieśni i muzykę. Na tym forum rozmawiamy o szeroko rozumianej sztuce ludowej, która jest nieodzownym elementem polskiego folkloru.

  1. 0 dyskusji
  2. 0 subcategories
 • Święta i Tradycje

   Forum Święta i Tradycje służy do rozmów na temat zwyczajów, obrzędów i tradycji związanych ze świętami. Zachęcamy do dzielenia się informacjami o tym jak przeżywacie święta i obrzędy rodzinne takie jak wesela czy chrzciny.

  1. 2 dyskusji
  2. 0 subcategories
Folklor Współcześnie
 1. 10 dyskusji
 2. 5 subcategories
 • TOP 10 - Żywe Tradycje

   Top 10 - to listy najciekawszych, najpopularniejszych i najfajniejszych, wydarzeń oraz dóbr materialnych i niematerialnych dziedzictwa narodowego. Liczymy na wasze sugestie i pomysły dotyczące listy Top 10, które powinniśmy stworzyć. Możliwe jest też umieszczenie listy Top 10 stworzonej przez Was.

  1. 2 dyskusji
  2. 0 subcategories
 • Skanseny/Parki Etnograficzne

   Domy, młyny, dworki i ich zabudowana to jeden z najważniejszych elementów materialnego dziedzictwa kulturowego. Dzięki pracy i wytrwałości wielu osób, możemy oglądać te budynki w Skansenach i Parkach Etnograficznych. Podzielcie się z nami opinią o Skansenach, które zwiedziliście i które do zwiedzenia polecacie.

  1. 2 dyskusji
  2. 0 subcategories
 • Folklor w Sieci

   Folklor zyskuje coraz więcej zwolenników. Na podstawie haftów, strojów czy wycinanek powstają nowoczesne dekoracje i ubiory. Tutaj możecie pochwalić się swoim blogiem, serwisem czy sklepem. Warunek - tematyką przewodnią portalu musi być folklor.

  1. 4 dyskusji
  2. 0 subcategories
 • Twórcy Ludowi

   Folklor nie przetrwałby gdyby nie obecność wielu twórców ludowych. To forum poświęcone jest takim osobą. Mogą Państwo się tutaj reklamować i szukać potencjalnych klientów. Uwaga! Internauci będą mieli okazję was ocenić jako Twórców Ludowych polecić lub odradzić.

  1. 1 dyskusja
  2. 0 subcategories
 • Zespoły Pieśni i Tańca

   Zespoły Pieśni i Tańca to najważniejsze organizacje, które dbają aby folklor i dawne tradycje nie zostały zapomniane. Na tym forum, można przybliżać sylwetki Zespołów oraz reklamować ich strony internetowe. Mile widziane umieszczanie filmów z występu zespołów.

  1. 1 dyskusja
  2. 0 subcategories
Ogłoszenia
 1. 3 dyskusji
 2. 3 subcategories
 • Festiwale/ Imprezy folkowe

   Na tym forum zamieszamy informacje o festiwalach i imprezach folklorystycznych. Tutaj też możemy dzielić się wrażeniami z takich imprez oraz zapraszać innych użytkowników na podobne wydarzenia.

  1. 1 dyskusja
  2. 0 subcategories
 • Wydarzenia/Konkursy folkowe

   Szykujecie konkurs o tematyce folkloru, a może organizujecie wydarzenie, na którym będą znane osoby ze świata kultury i folkloru. Zachęcamy do dodawania ogłoszeń na a forum Wydarzenia/Konkursy folkowe.

  1. 1 dyskusja
  2. 0 subcategories
 • Sprzedam/Kupię

   Sprzedam, kupię, zamienię. Ogłoszenia o sprzedaży rzeczy najrozmaitszych związanych z folklorem (książki, zabawki, rzeźby, wycinanki, rękodzieło).

  1. 1 dyskusja
  2. 0 subcategories

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.