Term Definition
Z dużej chmury mały deszcz

Przysłowie to stosowane jest w sytuacji kiedy z wielkiej awantury wynikają małe problemy lub konsekwencje.

Żadna praca nie hańbi

Przysłowie to uczy nas, że każdy zawód jest potrzebny i nie należy się wstydzić tego co robimy.

Zapomniał wół, kiedy cielęciem był

Przysłowie to używane jest kiedy chcemy komuś przypomnieć jak zachowywał się dawniej, i że z biegiem czau zapomniał o tym jakim był człowiekiem.

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Przysłowie to przestrzega nas przed wzajemnymi kłótniami, które mogą być tragiczne w skutkach. Uczy nas, że jeżeli chcemy coś osiągnąć jako zespół musimy być zgodni w swoich postanowieniach.

Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka

Przysłowie to oznacza, że będąc cierpliwym i systematycznym dojdziemy do zamierzonego celu.

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.