Term Definition
Wilk syty i owca cała

Przysłowie to stosujemy kiedy dochodzimy do porozumienia, w efekcie którego wszystkie strony są zadowolone.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Przysłowia tego używamy aby podkreślić radość po powrocie do domu. Zazwyczaj po dłużej nieobecności.

Wszystko dobre co się dobrze kończy

Nie zależnie od tego jak rozpocznie się nasz dzień, podróż czy zadanie które sobie założyliśmy, jeżeli zakończenie będzie szczęśliwe to można uznać że wszystko się udało.

Wymieniał stryjek siekierkę za kijek

Przysłowie to używane jest kiedy zauważymy, że jakaś osoba zrobiła niekorzystny interes.

Wyszło szydło z worka

Przyłowie to używane jest aby pokreślić, sytuacje w której prawda o pewnej osobie lub intencjach tej osoby wychodzi na jaw.

Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl (www.polskatradycja.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres redakcja(at)polskatradycja.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (polskatradycja.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.