4.865 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.87 (100 Votes)

Pieśń Miała baba koguta jest popularną przyśpiewką, która nie jednokrotnie urozmaicała biesiady. Zabawa z pieśnią Miała baba koguta polegała na tworzeniu kolejnych zwrotek, i mogła trwać nawet godzinę. to też przy takiej liczbie różnych zwrotek i różnych wersji ciężko zachować całość . Pieśń Miała baba koguta na polskiej scenie pojawiała się w formie jazzowej i discopolowej.

 

Miała baba koguta - tekst

1.Miała baba koguta, koguta, koguta,
Wsadziła go buta, do buta: siedź!

O mój miły kogucie, kogucie
Kogucie kogucie, kogucie, kogucie
Jakże ci tam w tym bucie, w tym bucie
W tym bucie, w tym bucie jest?!

2.Miała baba indora, indora, indora,
Wsadziła go wora, do wora: siedź!

O mój miły indorze, indorze
Indorze indorze, indorze, indorze
Jakże ci tam w tym worze, w tym worze
W tym worze, w tym worze jest?!

3.Miała baba barana, barana, barana,
Wsadziła go siana, do siana: siedź!

O mój miły baranie, baranie
Baranie baranie, baranie, baranie
Jakże ci tam w tym sianie, w tym sianie
W tym sianie, w tym sianie jest?!

 

 

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Teraz możesz nam pomóc, wystarczą 3 kroki!

1. Załóż konto na PATRONITE.PL i odwiedź nasz profil klikając w poniższe logo.

Czym jest PATRONITE i jak działa: Portal łączy twórców i sportowców z osobami, które chcą ich wesprzeć. Patroni wpłacają comiesięczne kwoty na konto Autorów, a Ci mogą je wykorzystać na dowolny cel - od farb po nowe skrzypce. Elementem wyróżniającym Patronite jest nastawienie na regularne, comiesięczne subskrypcje w celu zagwarantowania stałego finansowania.

2. Wybierz najlepszą subskrybcję.

Co otrzymam w zamian: Na każdego patrona czekają nagrody w najróżniejszej postaci. Wszystko uzależnione jest od progu, który wybierzesz i celu który uda nam się osiągnąć. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszym profilu na Patronite lub pod adresem. www.polskatradycja.pl/dlapatronow.html.

3. Wesprzyj nas finansowo.

Czy prowadzenie serwisu jest aż tak drogie: Utrzymanie serwerów i domeny nie jest drogie i jesteśmy wstanie  pokryć te koszty. Niestety całość projektu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Polska kultura ludowa to kopalnia wiedzy. Pragniemy dalej rozwijać serwis, ale bez dodatkowe wsparcia jest to coraz trudniejsze. Działamy już 9 lat i do tej pory udawało nam się pokrywać koszty funkcjonowania. Niestety trafiliśmy na bariery, których bez pomocy z zewnątrz nie pokonamy. Wiele serwisów upadło z braku odpowiedniego finansowania, nie chcemy podzielić ich losu.