Term Definition
Haft angielski

Haft płaski o motywach roślinnych, oraz ażury obszyte ściegiem wałeczkowym.

 

Haft atłasowy

Haft dziergany gęstym ściegiem, układanym jeden przy drugim aby całkowicie zasłonić tło. Wykonywany jest nićmi o kolorze identycznym jak tkanina.

 

Haft koralikowy

Jest on wykonany przy użyciu różnorodnych, szklanych koralików. Zaznaczony na tkaninie kontur motywu wypełniony jest nawleczonym na nić koralikami.

 

Haft krzyżykowy

Haft wyszywany ściegiem krzyżowanym, na tkaninie o splocie płóciennym, tworzony przez dwie nitki przecinające się pod różnymi kątami.

 

Haft płaski

Haft ten wykonywany jest nicią białą, kolorową lub metalową bezpośrednio na materiale bez podkładu.

 

Haft Richelieu

Jest to rodzaj haftu wycinanego w materiale tzw ażurowego. Wykonywany jest on po części na tkaninie jednak część tego hatu wystaje ponad materiału. Haft ten składa się z motywów kwiatowych.

 

Haft tkacki

Ornament, na materiale lnianym o płóciennym splocie, który przypomina haft jednak wykonany został metodą tkacką.

 

Podoba Ci się to co robimy? Teraz możesz nam pomóc, wystarczą 3 kroki!

1. Załóż konto na PATRONITE.PL i odwiedź nasz profil klikając w poniższe logo.

Czym jest PATRONITE i jak działa: Portal łączy twórców i sportowców z osobami, które chcą ich wesprzeć. Patroni wpłacają comiesięczne kwoty na konto Autorów, a Ci mogą je wykorzystać na dowolny cel - od farb po nowe skrzypce. Elementem wyróżniającym Patronite jest nastawienie na regularne, comiesięczne subskrypcje w celu zagwarantowania stałego finansowania.

2. Wybierz najlepszą subskrybcję.

Co otrzymam w zamian: Na każdego patrona czekają nagrody w najróżniejszej postaci. Wszystko uzależnione jest od progu, który wybierzesz i celu który uda nam się osiągnąć. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszym profilu na Patronite lub pod adresem. www.polskatradycja.pl/dlapatronow.html.

3. Wesprzyj nas finansowo.

Czy prowadzenie serwisu jest aż tak drogie: Utrzymanie serwerów i domeny nie jest drogie i jesteśmy wstanie  pokryć te koszty. Niestety całość projektu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Polska kultura ludowa to kopalnia wiedzy. Pragniemy dalej rozwijać serwis, ale bez dodatkowe wsparcia jest to coraz trudniejsze. Działamy już 9 lat i do tej pory udawało nam się pokrywać koszty funkcjonowania. Niestety trafiliśmy na bariery, których bez pomocy z zewnątrz nie pokonamy. Wiele serwisów upadło z braku odpowiedniego finansowania, nie chcemy podzielić ich losu.