Term Definition
Kogut myślał o niedzieli, a w sobotę łeb ucięli

Przysłowie to przestrzega nas aby nie wybiegać myślami zbyt daleko, ponieważ nie wiemy co przyniesie nam jutro.

 

Kombinuje jak koń pod górę

Przysłowie to używane jest kiedy ktoś nie do końca jest szczery i próbuje wywinąć się z nie zręcznej sytuacji.

 

Komu w drogę, temu czas

Przysłowie to uczy, że im szybciej wykonamy jakieś zadanie, czy udamy się w podróż tym szybciej to zakończymy.

 

Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje

Przysłowie to ostrzega nas przed ludźmi, którzy dużo obiecują nie mając pokrycia. Często łamią dane obietnice w zamian składając nowe.

 

Kruk krukowi oka nie wykole

Przysłowie to przestrzega nas, że ludzie którzy mają wspólny interes zawsze będą siebie pilnować i bronić, dlatego trzeba na takie osoby uważać i nie wdawać się interesy.

 

Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada

Przysłowie to przestrzega nas, aby nie robić nikomu na na przekór, czy na złość. Ponieważ czyn ten powróci do nas ze zdwojoną siłą.

 

Kto pyta, nie błądzi

Przysłowie to uczy nas, że korzystając z doświadczenia i mądrości innych ludzi, nie popełnimy tych samych błędów, które mogą być złe w skutkach. Przestrzega nas, że nie tylko możemy ale również należy korzystać z tej wiedzy.

 

Kuć żelazo, póki gorące

Przysłowie to uczy nas, aby wykorzystywać każdą okazję, która pomoże nam osiągnąć cel.

 

Kłamstwo ma krótkie nogi

Przysłowie to przestrzega nas przed mówieniem nie prawdy, ponieważ prawda i tak wyjdzie na jaw, a wtedy znajdziemy się w jeszcze gorszej sytuacji.

 

Podoba Ci się to co robimy? Teraz możesz nam pomóc, wystarczą 3 kroki!

1. Załóż konto na PATRONITE.PL i odwiedź nasz profil klikając w poniższe logo.

Czym jest PATRONITE i jak działa: Portal łączy twórców i sportowców z osobami, które chcą ich wesprzeć. Patroni wpłacają comiesięczne kwoty na konto Autorów, a Ci mogą je wykorzystać na dowolny cel - od farb po nowe skrzypce. Elementem wyróżniającym Patronite jest nastawienie na regularne, comiesięczne subskrypcje w celu zagwarantowania stałego finansowania.

2. Wybierz najlepszą subskrybcję.

Co otrzymam w zamian: Na każdego patrona czekają nagrody w najróżniejszej postaci. Wszystko uzależnione jest od progu, który wybierzesz i celu który uda nam się osiągnąć. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszym profilu na Patronite lub pod adresem. www.polskatradycja.pl/dlapatronow.html.

3. Wesprzyj nas finansowo.

Czy prowadzenie serwisu jest aż tak drogie: Utrzymanie serwerów i domeny nie jest drogie i jesteśmy wstanie  pokryć te koszty. Niestety całość projektu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Polska kultura ludowa to kopalnia wiedzy. Pragniemy dalej rozwijać serwis, ale bez dodatkowe wsparcia jest to coraz trudniejsze. Działamy już 9 lat i do tej pory udawało nam się pokrywać koszty funkcjonowania. Niestety trafiliśmy na bariery, których bez pomocy z zewnątrz nie pokonamy. Wiele serwisów upadło z braku odpowiedniego finansowania, nie chcemy podzielić ich losu.